Özel Aydınlığa İlk Adım Anaokulu

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Okulumuzda yoğun bir İngilizce programı hazırlanmıştır. “Öğrenmenin yolu, sevgiyle başlar.” sözünden yola çıkarak, en öncelikli hedefimiz öğrencilerimizin dile karşı sevgisini kazanmak ve öğrencilerimize dili kullanmaya karşı olumlu bir bakış açısı kazandırmaktır.

Haftada 12 saatlik İngilizce eğitimi ve oyun, şarkı, hikaye ve çeşitli aktivitelerle hazırlanan zengin içerikli ders programlarıyla öğrencilerimiz yaparak-yaşayarak ve keşfederek öğrendikleri bilgileri unutmaz ve farklı sınıf etkinlikleriyle öğrendiklerini uygulama imkanı bulurlar.

Türk ve yabancı (Native Speaker) İngilizce öğretmenlerimizle derslerimize “Circle Time” ile başlanıp öğrencilerimize kendilerini rahat ifade edebilme fırsatı tanınır. Story Time (hikaye zamanı), Table Time (masa başı aktivite zamanı), Drama Time (drama zamanı) gibi bölümlere ayrılan derslerimizde yapılan çalışmalarla öğrencilerimizin farklı yeteneklerine hitap edilerek öğrencilerimiz var olan potansiyellerini kullanmaya teşvik edilir. Etkinliklerde kazandıkları farklı bakış açılarıyla geleceğin dünyasına da hazırlanırlar. İngilizce öğrenirken kazandıkları öz güvenle öğrencilerimiz yıl içinde öğrendikleri sene sonunda yapılan portfolyo (ürün dosyası) sunumlarıyla velilerine de gösterirler.